Tere tulemast 700-aastasesse Tallinna Toomkooli!

Tallinna Toomkool (edaspidi Toomkool) on XIII sajandil asutatud ning XX sajandil keeruliste ajaloosündmuste mõjul tegevuse katkestanud Tallinna Toomkooli (Domschule zu Reval) kristliku kultuuripärandi edasikandja ja tegevuse jätkaja. Tallinna Toomkool on Eesti vanim tegutsev kool, mida on esmakordselt mainitud Taani kuninga Erik VI Menvedi poolt välja antud kooliprivileegi ürikus 3. jaanuaril 1319 aastal.

Täna Tallinna vanalinnas kahes koolihoones tegutsevas Tallinna Toomkoolis on kristlik väärtuskasvatus (ladina- ja saksakeelsed mõtteterad, usuõpetus, kaplan), sõbralikud inimsuhted, inglise keele süvaõpe emakeele meetodil 1. klassist huviringina (5 tundi nädalas), eraldi poiste ja tüdrukute väikese õpilaste arvuga klassid (kuni 16 õpilast igas klassis), saksa keel 3. klassist, prantsuse või vene keel 6. klassist ja erinevad huviringid (folkloor, prantsuse keel, vene keel, programmeerimine, koorilaul, matemaatika, kannel, rahvatants, viiul).

Õpilaste vastuvõtt esimesse klassi 2019/2020 õppeaastal

Anname teada, et Tallinna Toomkoolis, VHK Põhikoolis, Kohila Mõisakoolis ja Püha Miikaeli Koolis toimub ühine tutvusuuring. Kõikides koolides komplekteeritakse poiste ja tüdrukute klassid. Tutvusuuringu kaudu selgitatakse esimese klassi õpilaskandidaatide kooliküpsuse tasand (nullkriteerium), mis võimaldab lapsel raskusteta osaleda meie üsna suure õppekoormusega koolitöös.
Tallinna Toomkooli või Miikaeli Ühenduse eelkooli õppetöös MITTE OSALEVATELE lastele: Avalduse (vorm kohapeal olemas) vastuvõtt tutvusuuringule/katsetele toimub 07.-17.01.2019 VHK gümnaasiumi maja valvelauas, aadressil Vene 22 kella 8.00-18.30. Palume kaasa võtta lapse pilt 3x4cm. Tutvusuuringu esimene kirjalik osa lapsele toimub 26.01.2019 kell 11, aadressil Vene 13, VHK algkooli majas, I, II ja III korrusel. Tutvusuuringule palume lapsele kaasa võtta harilik pliiats, teritaja ja kustutuskumm! Tutvusuuringu teine osa toimub 02.02.2019 ainult edasipääsenutele. Tulemustest teavitatakse hiljemalt 22.02.2019.
Tallinna Toomkooli või Miikaeli Ühenduse eelkooli õppetöös OSALEVATELE lastele: Toomkooli eelkoolis osalevatele õpilaste tutvusuuring toimub eelkooli tundide ajal. Tulemustest teavitatakse hiljemalt 22.02.2019.

LISAINFO: http://www.tallinnatoomkool.ee/vastuvott või tallinna.toomkool@eelk.ee.

Tallinna Toomkooli Rüütli tänava maja

Toomkool 700                   LOE EDASI