Tere tulemast 700-aastasesse Tallinna Toomkooli!

Tallinna Toomkool (edaspidi Toomkool) on XIII sajandil asutatud ning XX sajandil keeruliste ajaloosündmuste mõjul tegevuse katkestanud Tallinna Toomkooli (Domschule zu Reval) kristliku kultuuripärandi edasikandja ja tegevuse jätkaja. Tallinna Toomkool on Eesti vanim tegutsev kool,
mida on esmakordselt mainitud Taani kuninga Erik VI Menvedi poolt välja antud kooliprivileegi
ürikus 3. jaanuaril 1319 aastal.

Täna Tallinna vanalinnas kahes koolihoones tegutsevas Tallinna Toomkoolis on kristlik väärtuskasvatus (ladina- ja saksakeelsed mõtteterad, usuõpetus, kaplan), sõbralikud inimsuhted, inglise keele süvaõpe emakeele meetodil 1. klassist huviringina (5 tundi nädalas), eraldi poiste ja tüdrukute väikese õpilaste arvuga klassid (kuni 16 õpilast igas klassis), saksa keel 3. klassist, prantsuse või vene keel 6. klassist ja erinevad huviringid (folkloor, keemia, prantsuse keel, vene keel, programmeerimine, koorilaul, matemaatika, kandleõpe, rahvatants, viiul, jms).

Õpilaste vastuvõtt 2020/2021. õppeaastaks on alandud. Täpsem info SIIT.

Tallinna Toomkooli Rüütli tänava maja

Toomkool 700                   LOE EDASI