Tallinna Toomkooli õpilase koolivorm

Koolivorm

Tallinna Toomkooli õpilastel on koolil sümboolikaga koolivorm, mille teatud elementide kandmine on koolipäevadel ja kooli esindades väljaspool kooliaega ja kooli ruume kohustuslik.

Koolivormi sümboolika

Koolivormil kasutatava sümboolika põhielemendiks on kooli vapp, mis kujutab punasel kilbil kuldset Pühakirja, mille kohal Neitsi Maarja sümbolina valge liilia ning all valge luterroos punase südamikuga. Punase südamiku keskel on valge rist.

Neitsi Maarja – aastast 1240 Tallinna toomkiriku nimepühak.
Pühakiri – kooli kristlikud väärtused ja veendumused ning kasvatuspõhimõtted põhinevad Piiblil.
Luterroos – luterlike kirikute, sealhulgas EELK üks sümboleist.

Koolivormi kandmise kord
Tallinna Toomkooli igapäevane koolivorm

• Must, kooli embleemiga akadeemilise lõikega džemper, kardigan või vest.
  • Valge, must, kollane või punane kooli embleemiga triiksärk või pluus (võib olla ka pildita, logota, mustrita T-särk).
  • Klassikalise lõikega tumedad ühevärvilised (mustad, tumesinised) terved püksid (ka teksapüksid) nii poistel kui tüdrukutel.
  • Tütarlastel klassikalise lõikega tume ühevärviline (must, tumesinine) või koolivormiruuduline seelik.
  • Neutraalses toonis sisejalatsid.
  • Lubatud ei ole silmatorkavad ja keha läbivad ehted, välja arvatud tagasihoidlikud kõrvarõngad tütarlastel.
  • Tütarlastel koolivärvides (mustad, kollased, ihukarva, punased või valged) ühevärvilised sukkpüksid.
  • Kooli embleemi ei õmmelda muudele rõivaesemetele. Erandjuhtumil ja kooli eelneval nõusolekul võib embleemi õmmelda koolivormiga samaväärsele riideesemele.
Kolmandas kooliastmes on lubatud kanda klassikalise lõikega musta jakki või pintsakut.

Tallinna Toomkooli pidulik koolivorm

Pidulikul juhul kannavad poisid koolivormi valge kraega särgiga ning tumedate viigipükstega. Tüdrukud valge kraega pluusiga ning kas tumedate viigipükstega või seelikuga, sinna juurde kuuluvate neutraalses toonis sukkadega. Pidulikul juhul kuuluvad vormi juurde mustad klassikalise lõikega kingad.

Tallinna Toomkooli koolivormi kandmise kord

Kohustuslike elementide juurde kuulub õuetingimustes mustast sametist koolivapi kujutisega tekkel ehk vormimüts, jahedal ajal ja pidulikel puhkudel musta värvi vest või poistel džemper ja tüdrukutel kardigan. Soojal ajal või siseruumides võib vestist või džemprist/kardiganist loobuda ja kanda kooli sümboolikaga polosärki. Piduliku koolivormi juurde kuulub reeglina valge pluus, tüdrukutel soovitavalt valged, mustad või ihukarva sukkpüksid ning poistel musta värvi püksid. Harilikul koolipäeval on vesti/ kardigani/ džempri all kantav pluus/polosärk kollast, punast või musta värvi.

Koolivormi tellimine

Koolivormi kujundus ja elemendid on muutmisel. Uus koolivorm on alates 2019/2020 õppeaastast kohustuslik 1. klasside õpilastele. 2.-9. klasside õpilastele on uue kujundusega koolivormi tellimine kohustuslik, kui õpilasel puudub vana koolivorm. Seda saad tellida:
Et tellida, peate sisse logima. Meie kooli kasutajanimi on "toom" ja salasõna on "kool".