Toomkooli 2P poisid külas Vatikani saatkonnas

21. novembril 2013 olid Toomkooli 2. klassi poisid koos oma õpetaja Heiki Haljasoruga Vatikani saatkonnas (nuntsiatuuris) külas msgr Philippe Jourdani juures.
Msgr Philippe Jourdan rääkis suurepärases eesti keeles Vatikanist ning tutvustas saatkonna ruume. Lisaks said poisid pisut rääkida prantsuse keeles, rääkida oma isiklikke mälestusi Roomast (ja ka Prantsusmaast), laulda laulu "Frère Jacques" ja näidata oma ladinakeelsete mõtteterade rääkimise oskust. Külastuse lõpus loeti Pater Noster'i palve (Meie isa palve) ladina keeles ning msgr Philippe Jourdan õnnistas Toomkooli poisse. Poiste käest küsiti Vatikani lipuvärve, paavst Johannes Paulus II aegse Eesti presidendi nime, kristliku sümboolika tähendust ning püüti koos lugeda 1739. aastal ilmunud  vanaeestikeelse Piibli faksiimileväljaannet. Kõige tublim oli Toomkooli poiss Mikk Metsmägi, kes teadis kohe, et praeguse paavsti nimi onFransiscus. Üritus jätkab Toomkooli traditsiooni külastada igal õppeaastal ühte saatkonda. Eelmisel aastal olid Toomkooli poisid külas Prantsuse suursaadiku hr Frédéric Billet’ juures.

Kommentaarid puuduvad