Toomkool tähistab sünnipäeva

Tallinna Toomkooli taasavamine leidis aset kolme aasta eest lepingu alusel, mis sõlmiti 15. augustil - rukkimaarjapäeval Toomkirikus.
Koolipere on otsustanud sel aastal Toomkooli sünnipäeva tähistada kooliaasta alguses ühel teisel maarjapäeval ehk ussimaarjapäeval. Tallinna Toomkool on Eesti vanim kool ja tähistab sel aastal juba 695. aastat esmamainimisest. Kooli kodukirikuks on Neitsi Maarjale pühendatud Tallinna Piiskoplik Toomkirik. Seetõttu on sünnipäevaks sobivaim päev just 8. september, ussimaarjapäev, mis on Neitsi Maarja sünnipäev. Kooli sünnipäeva puhul toimub Tallinna Toomkirikus hommikul kell 9.00 pidulik palvus, kus laulavad nii kooli õpilased kui õpetajad. Palvusele järgneb igas kalssis ühine sünnipäevatordi valmistamine, viktoriin ja muud huvitavat. Tavapäraseid koolitunde ei toimu. Kõigile õpilastele ja õpetajatele kingitakse ka "Tallinna Toomkooli väike tarkuseraamat".

Kommentaarid puuduvad