Ilmus selle 2019/2020 õppeaasta Tallinna Toomkooli tegemisi kajastav häälekandja "Aastarõngad"

Nii nagu toomkool on täis rõõmu ja möllu, pealehakkamist ja pühendumist, loodame lehega tuua Sinunigi osakese sellest särast ja tarmukusest, mis on sidunud meid ühiseks toomkoolipereks. Hea lugeja - laps, lapsevanem, õpetaja, sõber - Sul on võimalus lugeda Toomkooli auväärse ajaloo kõige värsekamatest peatükkidest. Rõõmsat lugemist!

Toomkooli häälekandja "Aastarõngad nr 4" - kevad 2020

Tere tulemast 700-aastasesse Tallinna Toomkooli!

Tallinna Toomkool (edaspidi Toomkool) on XIII sajandil asutatud ning XX sajandil keeruliste ajaloosündmuste mõjul tegevuse katkestanud Tallinna Toomkooli (Domschule zu Reval) kristliku kultuuripärandi edasikandja ja tegevuse jätkaja. Tallinna Toomkool on Eesti vanim tegutsev kool,
mida on esmakordselt mainitud Taani kuninga Erik VI Menvedi poolt välja antud kooliprivileegi
ürikus 3. jaanuaril 1319 aastal.

Täna Tallinna vanalinnas kahes koolihoones tegutsevas Tallinna Toomkoolis on kristlik väärtuskasvatus (ladina- ja saksakeelsed mõtteterad, usuõpetus, kaplan), sõbralikud inimsuhted, inglise keele süvaõpe emakeele meetodil 1. klassist huviringina (5 tundi nädalas), eraldi poiste ja tüdrukute väikese õpilaste arvuga klassid (kuni 16 õpilast igas klassis), saksa keel 3. klassist, prantsuse või vene keel 6. klassist ja erinevad huviringid (folkloor, keemia, prantsuse keel, vene keel, programmeerimine, koorilaul, matemaatika, kandleõpe, rahvatants, viiul, jms).

Tallinna Toomkooli Rüütli tänava maja

Toomkool 700                LOE EDASI