TALLINNA TOOMKOOL       Schola cathedralis Tallinnensis

Skulptor Mati Karmin annetas preemia Toomkoolile

XII Toompäevade pidulikul lõpujumalateenistusel Toomkirikus anti pühapäeval skulptor Mati Karminle üle Maarja medal ja Tallinna Toomkoguduse 2012. aasta kultuuripreemia. Mati Karmin annetas kultuuripreemia summas 1 000 eurot Tallinna Toomkoolile.
Mati Karmin on üks väheseid kaasaja Eesti skulptoreist, kes on andnud oma panuse taasiseseisvumisaja sakraalkunsti. Lisaks "Püha Jüri" monumendile on ta valmistanud Tori kiriku altariseinale suure "Ristilöödu" kuju, väiksemas mõõdus krutsifikse leiab mitmest Eestimaa kirikust, sh Tallinna Piiskoplikust Toomkirikust. Tema käe all on valminud mitmed skulptuurid, mälestustahvlid ja mälestuskivid. Peagi, 5. oktoobril avatakse Haljalas Karmini loodud "Eesti Õpetaja Autähis". Mati Karmin on kauaaegne Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse liige, kuuludes ka koguduse nõukogusse. 

EELK Piiskopliku Toomkoguduse kultuuripreemia Maarja medal on asutatud 2000. aastal. Medal koos rahalise preemiaga antakse isikule, kes on oma tegevusega andnud märkimisväärse panuse Eesti kultuuriellu, süvendanud ja levitanud kristlikke väärtusi ning kelle tegevus on puudutanud otseselt või kaudselt Tallinna Piiskoplikku Toomkirikut. 

Maarja medali senised laureaadid on dirigent Tõnu Kaljuste, peapiiskop emeeritus Kuno Pajula, vitraažikunstnik Dolores Hoffmann, president Lennart Meri, piiskop Mikko Heikka, poliitik Siim Kallas, teoloog dr Toomas Paul, kunstiajaloolane Juhan Kilumets, piiskop Philippe Jourdan, autosportlane Raido Rüütel, titulaarpraost Ivar-Jaak Salumäe ning poliitik Tunne Kelam.


Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: